سرخط خبرها
خانه / اخبار / امام جمعه شهرستان مراغه: دانشمندان بزرگ با تزکیه و تعبد آثار پژوهشی بسیاری ارائه کرد‌ه‌اند

امام جمعه شهرستان مراغه: دانشمندان بزرگ با تزکیه و تعبد آثار پژوهشی بسیاری ارائه کرد‌ه‌اند

امام جمعه شهرستان مراغه:

دانشمندان بزرگ با تزکیه و تعبد آثار پژوهشی بسیاری ارائه کرد‌ه‌اند

امام جمعه شهرستان مراغه گفت: دانشمندان بزرگ در عین حالی که به تزکیه نفس پرداختند و تعبد داشتند از طرفی آثار پژوهشی و تحقیقاتی بسیاری ارائه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مراغه، حجت‌الاسلام محمدتقی پورمحمدی در دیدار محمدرضا ولیلو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با بیان سابقه پربار علمای جهان اسلام و ایران اظهار کرد: دانشمندان بزرگی مانند ابن سینا، فارابی، ملاصدرا، علامه طباطبایی، مطهری، مفتح، آیت‌الله سبحانی، جوادی آملی و … در عین حالی که به تزکیه نفس پرداختند و تعبد داشتند از طرفی آثار پژوهشی و تحقیقاتی بسیاری ارائه کرده‌اند.

وی با بیان اهمیت پژوهش افزود: پژوهش یکی از نیازهای جوامع است که می‌تواند گره و موانع بسیاری از مشکلات مردم و جامعه را بردارد که هنوز در این زمینه وضعیت رضایت‌بخشی نداریم. پژوهش‌های ضعیف، پایان‌نامه‌های غیرضروری، غیرواجب و بعضاً تکراری که از منابع مشترک و مشابه تهیه و صرفاً با تغییر عنوان یک پایان‌نامه تحریر می‌شود.

امام جمعه شهرستان مراغه با تأکید بر اهمیت تعلیم و تربیت گفت: یکی از مهم‌ترین معارف اسلامی و اهداف پیامبر بزرگ اسلام، تعلیم و تربیت بوده است.

پورمحمدی اضافه کرد: مسئله تعلیم یکی از مسائل مهم بوده؛ چراکه انسان از یک بعد و تا حدی نیاز به عبادت و دعا و تزکیه نفس دارد؛ اما خود تعلیم و تربیت هم عبادت است. استادان، علما، دانشجویان و طالبان علم هم در مسیر عبادت و تزکیه هستند.

وی گسترش دانشگاه‌ها را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و عنوان کرد: گسترش دانشگاه‌ها در کشور نشان از عزم و اراده ملی برای ارتقای علمی و پژوهشی دارد و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این راستا، موفقیت‌های چشمگیری داشته که امیدواریم با توجه بیشتر به مسائل پژوهشی و فرهنگی، گام‌های پربارتری برداشته شود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *