سرخط خبرها
خانه / اخبار / اخبار سازمان / ایجاد سرای نوآوری آغاز حرکت به سمت دانشگاه فناور است/ دانشگاه آزاد باید به یک زیرساخت توسعه فناوری و کسب‌وکار تبدیل شود

ایجاد سرای نوآوری آغاز حرکت به سمت دانشگاه فناور است/ دانشگاه آزاد باید به یک زیرساخت توسعه فناوری و کسب‌وکار تبدیل شود

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با ایجاد سراهای نوآوری داوطلبان، دانشگاه آزاد را به عنوان فضایی برای آموزش چگونگی ایجاد کسب‌وکار شناخته و این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ششمین کمیسیون تخصصی شورای دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع دستورالعمل تأسیس سراهای نوآوری به صورت ویدئوکنفرانس با ریاست دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و با حضور روسای واحدهای دانشگاهی برگزار شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در این جلسه با بیان اینکه دلیل طرح مفهوم سرای نوآوری، یکپارچه‌سازی در فضای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: ورود دانشگاه به بحث فناوری و نوآوری کاملاً جدی است و لازم است دانشگاه به یک پلتفرم و زیرساخت ایجاد و توسعه فناوری و کسب‌وکار تبدیل شود. از این رو ورود به بحث سراهای نوآوری و آماده‌سازی بستر دانشگاه برای این موضوع، بسیار ضروری است که واحدها باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه ضرورت تشکیل معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، حرکت واقعی به سمت دانشگاه نسل سوم بود، اظهار داشت: در دانشگاه های نسل اول و دوم، ورودی دانشگاه فرد است که پس از تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، از دانشگاه فارغ‌التحصیل می شود. این در حالی است که در دانشگاه های نسل سوم و چهارم، یک تیم وارد دانشگاه شده و پس از طی مراحل مختلف، به صورت یک شرکت فن‌‎آور و ثروت‌آفرین خارج می شود.

ادامه خبر در لینک زیر قابل مشاهده است

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *