سرخط خبرها
خانه / اخبار / جانباز و پدر ۳ شهید مراغه‌ای به ملکوت اعلی پیوست

جانباز و پدر ۳ شهید مراغه‌ای به ملکوت اعلی پیوست

«حاج بهمن کرمی» جانباز دوران دفاع مقدس و پدر شهیدان سیروس، رسول، اصغر و جانباز اکبر کرمی پس از تحمل سال‌ها درد و رنج و فراق به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مراغه، حاج بهمن کرمی پدر شهیدان سیروس، رسول، اصغر و جانباز اکبر کرمی در سن ۸۲ سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و در جوار فرزندان سرافراز شهیدش آرام گرفت.

این پدر صبور در سال ۶۲ و در منطقه عملیاتی پیرانشهر بر اثر انفجار مین از ناحیه پای راست مجروح و درنهایت منجر به از دست دادن آن شد.

شهید سیروس کرمی نخستین فرزند این جانباز در سال ۶۴ در سن ۲۳ سالگی در عملیات والفجر ۸ در فاو شهد شیرین شهادت را نوشید.

دومین فرزندش طلبه شهید رسول کرمی نیز سال ۶۵ در ۲۰ سالگی در شلمچه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

اصغر کرمی فرزند سوم این پدر فداکار نیز در سال ۶۷ و در سن ۱۷ سالگی در منطقه ماووت به جمع برادران شهیدش پیوست.

فرزند چهارمش اکبر کرمی نیز که اکنون دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه است، در چند عملیات دچار ضایعه شیمیایی شده است.

به گزارش آنا، محمدرضا ولیلو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در پیامی شهادت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: «باز باغبان روزگار گلی معطر از عطر شهیدان این دیار را چید و بازماندگان قافله عشق و شهادت را حیرت‌زده کرد. خبر درگذشت مرحوم مغفور حاج بهمن کرمی، اسطوره ایمان، باور، صبر و ولایت‌مداری و پدر شهدای والامقام سیروس، رسول و اصغر کرمی علاوه‌بر برانگیختن غیرت و همت انقلابی و اسلامی، موجب اندوه فراوان شد. خوشا به حال این فرشته آسمانی که یقیناً صف طولانی از ملائک، بهشتیان، اولیای الهی ، به‌ویژه فرزندان سرافرازش در آستانه بهشت به استقبال او ایستاده‌اند.»

در بخش دیگری از این پیام تصریح شده است: «و خدا به حرمت چنین پدران و مادرانی هنوز عزت و بزرگی را از این مردم انقلابی نگرفته است و تا روزی که مردم قدردان این خانواده‌های ایثارگر و فداکار باشند آسیبی به این نظام نخواهد رسید. اینجانب این غم بزرگ را به مقام معظم رهبری، ملت شهیدپرور، مردم شریف مراغه، خانواده داغدار و به‌ویژه فرزند جانباز و برومندشان که اکنون دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه است، از صمیم قلب تسلیت و تهنیت عرض می‌کنم.»

«حاج بهمن کرمی» چند روز قبل از فوت در بستر بیماری به فرزند خود توصیه اکید کرده بود که درصورت فوت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، هیچ مراسم رسمی برگزار نشود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *