سرخط خبرها
خانه / اخبار / رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه: انتقاد با رعایت انصاف از ویژگی‌های بارز دانشجویان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه: انتقاد با رعایت انصاف از ویژگی‌های بارز دانشجویان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه:

انتقاد با رعایت انصاف از ویژگی‌های بارز دانشجویان است

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با بیان اینکه انتقاد از ویژگی‌های بارز دانشجویان است؛ اما در کنار آن باید انصاف هم رعایت شود، متذکر شد: دانشجویان نماد پاکی، دانایی، ایمان، حق‌طلبی و عدالت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مراغه ، محمدرضا ولیلو در جلسه پرسش و پاسخ (آنلاین) با دانشجویان ضمن تبریک روز دانشجو گفت: دانشجوبودن از ویژگی‌های پیروان واقعی پیامبر اسلام (ص) است که فرمودند: «اطلبوالعلم من المهد الی الحد».

وی افزود: دوران دانشجویی آغاز مرحله جویندگی خستگی‌ناپذیر دانش است، دانشی که باید مرهمی بر دردهای بشریت باشد و موجب توسعه پایدار جامعه شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه خطاب به دانشجویان بیان کرد: نور دانش، ظلمت جهل را می‌شکند، شما الگویی هستید که بسیاری از افراد جامعه به‌ویژه جوانان از شما تأثیر می‌پذیرند.

ولیلو متذکر شد: دانشجویان بزرگ‌ترین سرمایه مادی و معنوی کشور هستند که دانش‌شان را به‌عنوان نردبان سعادت خود و جامعه قرار می‌دهند.

وی درباره انتقاد سازنده و نقدپذیری عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری «در محیط دانشگاه، نقد منصفانه و متقابلا نقدپذیری متواضعانه هر دو لازم است.» دانشجویان چشم باز، زبان گویا و گوش شنوای جامعه هستند؛ بنابراین باید ذهن و زبانشان باز و مراقب باشد.

انتقاد یکی از ویژگی‌های بارز دانشجو است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با بیان اینکه انتقاد یکی از ویژگی‌های بارز دانشجو است؛ اما در کنار آن باید انصاف هم رعایت شود، متذکر شد: دانشجویان نماد پاکی، دانایی، ایمان، حق‌طلبی و عدالت هستند و صفای باطنشان طراوت‌بخش دانشگاه و امیدبخش مسئولان است.

ولیلو تبیین کرد: دانشجویان از نظر تعلق‌خاطر به دانش، ویژگی‌های فرهنگی، نوع منش و رفتار ایمان و معنویت، دلبستگی به ارزش‌های اسلامی و حساسیت به مشکلات جامعه و دغدغه‌های اجتماعی، عشق به میهن و تلاش برای سربلندی آن بهترین هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه سرآمد بوده که علاوه بر آموزش و پژوهش در عرصه کارآفرینی نیز موفقیت‌های زیادی کسب کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه یاد و خاطره چهار شهید دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه و شهید فخری‌زاده را که در راه اعتلای علمی کشور به دست دشمنان نظام به شهادت رسید، گرامی داشت.

به گزارش آنا؛ در راستای گرامیداشت روز دانشجو و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه مراسم غبارروبی المان یادواره شهدای دانشجوی واحد مراغه برگزار شد و کارکنان، اعضای هیئت رئیسه و اعضای بسیج دانشجویی با حضور در مزار مطهر شهدای گمنام شهرستان مراغه با آرمان‌های شهدا تجدیدمیثاق کردند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *