سرخط خبرها
خانه / اخبار / آرشیو / رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه: دانش‌آموزان مهارت‌آموزی را سرلوحه امور خود قرار دهندانشگاه آزاد اسلامی مراغه: دانش‌آموزان مهارت‌آموزی را سرلوحه امور خود قرار دهند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه: دانش‌آموزان مهارت‌آموزی را سرلوحه امور خود قرار دهندانشگاه آزاد اسلامی مراغه: دانش‌آموزان مهارت‌آموزی را سرلوحه امور خود قرار دهند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه گفت: دانش‌آموزان باید آموزش، پژوهش، معرفت و تقوای‌الهی، نظم و انضباط، مطالبه‌گری و مهارت‌آموزی را سرلوحه امور آموزش‌ و پرورشی خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مراغه، محمدرضا ولیلو صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه خطاب به دانش‌‌آموزان اظهار کرد: تحقیقاتی که اخیراً در ۲۳ کشور بزرگ جهان انجام‌گرفته نشان می‌دهد معتمدترین افراد در جوامع، دانشمندان و علما هستند؛ بنابراین به شما سفارش می‌کنم همواره جویای علم باشید و خداشناس و برای ساختن ایرانی آباد تلاش کنید.

وی افزود: مدرسه به‌عنوان نخستین محیط اجتماعی بعد از خانواده است، تجربه زندگی اجتماعی با همنوعان خودتان که از لحاظ سن و تجربه یکسان هستید و بیشتر حرف دل همدیگر را درک می‌کنید، دوران بسیار عالی برای شماست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با بیان شاخص‌های باسوادی در جهان امروز گفت: امروزه باسواد به کسانی می‌گویند که مدرک دانشگاهی داشته، حداقل مسلط به یک زبان بین‌المللی بوده و آشنایی کامل با رایانه داشته باشد. دانش‌آموزان باید آموزش، پژوهش، معرفت و تقوای‌الهی، نظم و انضباط، مطالبه‌گری و مهارت‌آموزی را سرلوحه امور آموزش‌وپرورشی خود قرار دهند.

ولیلو تصریح کرد: از مدیر، معاونان و معلمان مدارس سما می‌خواهم تا با فراهم کردن کامل امکانات، وسایل کمک‌آموزشی و پژوهشی، به‌روزکردن خودشان، رعایت عدالت، ایجاد شرایط آرام و بانشاط، پاسخگویی به مطالبات دانش‌آموزان، مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان و استفاده از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی به‌‌ویژه آموزش مهارت‌های زندگی و به‌ویژه سبک زندگی ایرانی اسلامی را در سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

وی  مطرح کرد:‌ از والدین درخواست داریم که در خانواده محیطی آرام و بانشاط را فراهم کنند و با مدرسه ارتباط مستمر داشته باشند و امور معنوی در جمع خانواده حاکم باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه درباره ظرفیت عظیم دانشگاه آزاد اسلامی برای مدارس سما بیان کرد: با توجه به  ظرفیت عظیمی که در دانشگاه آزاد اسلامی برای مدارس سما وجود دارد این مدارس می‌توانند با برنامه‌ریزی از آزمایشگاه‌ها،کارگاه‌ها، کتابخانه، باشگاه ورزشی و استادان نهایت برخورداری را داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران جوان امکانات خوبی برای قشر جوان دارد، ادامه داد: دانش‌آموزان می‌توانند از امتیازات آزمایشگاه‌ها به‌ویژه مرکز رشد دانشگاه استفاده کرده و ایده‌های خودشان را در واحدهای فناور به منصه ظهور برسانند.

ولیلو با طرح یک مسابقه از دانش‌آموزان خواست در امور فرهنگی و پرورشی فعالیت جدی داشته باشند. موضوع مسابقه در سه محور فرهنگ ایثار و شهادت، عفاف و حجاب و آینده شغلی دانش‌آموزان است که باید نوشته‌ها و مطالب خود را تا ۱۶ آذرماه به مدرسه ارائه دهند و پس از بررسی متن‌ها به سه نفر به‌عنوان برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *