سرخط خبرها
خانه / اخبار / آرشیو / نمایش عدالت‌خواهی و ولایت‌مداری امت اسلامی در کربلا/ مسئله‌محوری دانشگاه آزاد در پیاده‌روی اربعین

نمایش عدالت‌خواهی و ولایت‌مداری امت اسلامی در کربلا/ مسئله‌محوری دانشگاه آزاد در پیاده‌روی اربعین

نمایش قدرت مردمی امت اسلامی در یک پیمایش عظیم میلیونی در کل دنیا بی‌نظیر بوده و این بازگوی عقبه اعتقادی و اراده جمعی بی‌نظیر مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، این روزها همه عاشقان اباعبدالله(ع) در تکاپوی رسیدن به بین‌الحرمین عاشقان هستند. هرچند که عشق به ولایت اولین جاذبه این زیارت به‌شمار می‌رود ولیکن این حرکت خودجوش و مردمی پیام‌هایی بسی عمیق، فراگیر و جهان‌شمولی را دربر دارد که پرداختن به این موارد درمیان قشر دانشگاهی و نخبگانی ضروری به‌نظر می‌رسد.

آتش‌افکنی‌های تاریخی استکبار جهانی در منطقه استراتژیک خاورمیانه امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست. مسئله فلسطین، قتل‌عام مردمان عادی، جنگ‌افروزی‌های طولانی مدت، پرورش فرقه‌ها و گروهک‌های تروریستی، تفرقه‌افکنی، دخالت در اداره داخلی کشورها و تحریم‌های فرا اقتصادی از جمله جنایت‌های استکبار و هم‌دستانش در منطقه و کشورهای جهان اسلام به‌شمار می‌رود. بنابراین حرکت عاشقانه و خودجوشی نظیر «پیاده‌روی اربعین» نشان از یکپارچگی و وحدت خیره‌کننده ملت‌های مسلمان است و این‌گونه می‌شود که بزرگترین درس تاریخ شیعیان نقطه مشترک و خط اتصال مسلمانان می‌شود.

مشروح کامل خبر در لینک زیر

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *