سرخط خبرها
خانه / اخبار / ولیلو در گفتگو با آنا مطرح کرد؛ موفقیت ۹۸ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه در برنامه جذب دانشجو

ولیلو در گفتگو با آنا مطرح کرد؛ موفقیت ۹۸ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه در برنامه جذب دانشجو

ولیلو در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

موفقیت ۹۸ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه در برنامه جذب دانشجو

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه گفت: برنامه و پیش‌بینی این دانشگاه در جذب دانشجو بر اساس آخرین نمودار حدود ۹۷ تا ۹۸ درصد محقق شده است.

محمدرضا ولیلو در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی فرهنگی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اظهار کرد: ترم تحصیلی جاری با استفاده از سامانه آموزشیار مشکلات آموزش مجازی برطرف شد، با راه‌اندازی دیتاسنترهای قوی در سطح کشوری و راه‌اندازی سامانه برای آموزش مجازی، اکنون شرایط خوبی داریم.

وی درباره مشکلات استفاده از سامانه آموزشیار در روزهای نخست گفت: هر سیستمی در مراحل آغازین با مشکلاتی مواجه است، سیستم آموزشیار نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با صبر و حوصله‌، مشکلات برطرف شد، رؤسای واحدهای دانشگاهی در ویدئوکنفرانس‌هایی که با رؤسای مراکز استان‌ها و با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم به این موضوع که سیستم دانشگاه باید یکپارچه شود و از وابستگی به بخش خصوصی و خارج از دانشگاه خلاصی پیدا کند، توجیه شدیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه درباره اخذ شهریه از دانشجویان مطرح کرد: برای وصول مطالبات از دانشجویان تعدادی از همکاران را در حوزه صندوق رفاه دانشجویی و حوزه شهریه‌ای دانشگاه فعال کرده‌ایم، حتی در زمان‌هایی که دورکاری هست، همکاران معمولاً به دانشگاه می‌آیند و دانشجویان بر اساس بدهی‌هایشان، بدهی‌های بالا تا پایین‌تر، تماس می‌‌گیرند و پیگیری می‌کنند.

ولیلو درباره وضعیت جذب دانشجو در واحد دانشگاهی مراغه به آنا گفت:  پیش‌بینی که برای امسال کرده بودیم ۶۷۰ نفر ورودی جدید جزء برنامه بودجه بود؛ اما از استان و سازمان مرکزی این تعداد را افزایش داده و ۷۱۰ نفر اعلام کردند. بر اساس آخرین نموداری که موجود است تقریباً در جذب دانشجو عدد ۷۰۰ را رد کرده‌ایم، مطمئن هستم ۷۱۰ را هم رد می‌کنیم، به عبارتی حدود ۹۷ تا ۹۸ درصد جذب تاکنون محقق شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه بیان کرد: با احتساب ۳۰۰ نفری که در سمای مراغه مشغول تحصیل هستند، جمعاً حدود ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر دانشجو در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه مشغول تحصیل هستند.

وی درباره برنامه‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اظهار کرد: عمدتاً موضوعات را به سمت فضای مجازی پیش برده‌ایم، تعدادی وبینار توسط شخصیت‌های ملی به‌صورت سخنرانی برای دانشجویانی که عضو کانال دانشجویی دانشگاه هستند، برنامه‌ریزی کرده‌ایم و مسابقاتی طراحی شده که به‌صورت آنلاین و آفلاین دانشجویان استفاده کنند.

ولیلو خاطرنشان کرد: جشنواره فرهیختگان واحد مراغه که از طرح‌های ماندگار فرهنگی بوده و دانشجویان با رتبه‌های برتر علمی، فرهنگی، پژوهشی یا ورزشی روز ۱۶ آذر تجلیل می‌شدند، امسال این مراسم تحت‌الشعاع قرار گرفت و تمام فعالیت‌های ما مجازی خواهد بود. کرسی‌های آزاداندیشی مجازی، سخنرانی مجازی و مسابقات مجازی را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که امیدواریم در این ایام هم بتوانیم در خدمت دانشجویان باشیم.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *