سرخط خبرها
خانه / اخبار / ولیلو در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛ راه‌اندازی سرای نوآوری محصولات فراسودمند کشاورزی و دامپروری در مراغه توسعه مجتمع پرورش دام مولد چندقلوزا تا ظرفیت ۳۲۰ رأس

ولیلو در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛ راه‌اندازی سرای نوآوری محصولات فراسودمند کشاورزی و دامپروری در مراغه توسعه مجتمع پرورش دام مولد چندقلوزا تا ظرفیت ۳۲۰ رأس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه عنوان کرد: راه‌اندازی سرای نوآوری محصولات فراسودمند کشاورزی و دامپروری از اساسی‌ترین برنامه‌های سال ۱۴۰۰ این دانشگاه بوده و به‌زودی انجام می‌شود.

محمدرضا ولیلو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری  آنا در تشریح برترین‌ دستاوردها و فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در سال گذشته و برنامه‌ها و سیاست‌های سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها توسط مقام معظم رهبری و ظرفیت شهرستان مراغه، مأموریت خاص و اساسی این واحد دانشگاهی را به حوزه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان، کشاورزی و دام‌پروری سوق می‌دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه مطرح کرد: سرای نوآوری محصولات فراسودمند کشاورزی و دامپروری یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های سال پیش‌ روی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه است که اقدامات اولیه از سال گذشته آغاز شده و به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

راه‌اندازی پرورش بلدرچین تخم‌گذار فراسودمند و ارگانیک

وی توسعه مجتمع پرورش دام مولد چندقلوزا تا ظرفیت ۳۲۰ رأس با هدف دانش‌بنیان و اصلاح نژاد دام‌های منطقه را از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در سال پیش‌رو عنوان کرد و افزود: راه‌اندازی پرورش بلدرچین تخم‌گذار فراسودمند و ارگانیک با مشارکت بخش‌خصوصی، راه‌اندازی مزرعه بزرگ تولید نهال‌های زینتی جدید با قدرت تولید بالا با مشارکت بخش خصوصی و اقدام برای راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی صنایع غذایی برای ارائه خدمات به متقاضیان و رونق افزایی بیشتر در این زمینه از دیگر اقدامات واحد مراغه در سال ۱۴۰۰ است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه گفت: اقدام برای راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی عمران در منطقه به‌طوری‌که بتواند برای پیمانکاران منطقه خدمات کاملی در این عرصه ارائه دهد از دیگر اقدامات قابل‌ذکر بوده و در کنار آن این واحد دانشگاهی دارای کارگاه قاب صلب است که در شمال‌غرب کشور تقریباً بی‌نظیر بوده و قادر به ارائه خدمات تحقیقاتی و عملیاتی است.

ولیلو اظهار کرد: با توجه به توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در زمینه در اختیار داشتن زمین‌های وسیع کشاورزی در حوزه فرآوری گیاهان دارویی برنامه‌ریزی و اقدامات مهمی در حال صورت گرفتن است.

به گفته وی، یکی از برنامه‌های مهم واحد دانشگاهی مراغه در راستای ارائه آموزش مهارت‌های عمومی برای متقاضیان و همکاری با سازمان فنی‌وحرفه‌ای، راه‌اندازی مرکز دوره‌های مهارتی و توسعه شغلی در حوزه سماست که اقدامات اولیه به پایان رسیده و به‌محض اخذ مجوز نهایی، فعالیت خود را آغاز می‌کند.

راه‌اندازی مدرسه مهارتی تأسیسات ساختمانی

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی به آنا گفت:یکی دیگر از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه برای مرکز سما، راه‌اندازی مدرسه مهارتی تأسیسات ساختمانی به‌منظور پرورش تکنسین‌های ماهر در این زمینه بوده؛ چراکه مرکز سمای مراغه با داشتن هشت مدرسه و هزار دانش‌آموز و آموزشکده با ۳۵۰ دانشجو بعد از تبریز قوی‌ترین سمای استان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه مطرح کرد: از دیگر اقدامات پیش‌روی این واحد دانشگاهی برای سال جدید در حوزه‌های مختلف، راه‌اندازی مجله علمی پژوهشی حقوق سایبری، راه‌اندازی کلینیک حسابداری و حقوقی با هدف ارائه خدمات به شهروندان و آموزش بیشتر دانشجویان رشته‌های حقوق است.

این مسئول دانشگاهی اظهار کرد: افزایش دانشجویان جدید، توسعه رشته‌های میان‌رشته‌ای، برنامه‌ریزی‌های گسترده فرهنگی، آموزشی و پژوهشی به‌ویژه استفاده از فضای مجازی در ایام کرونا، راه‌اندازی مرکز مشاوره دانشجویی، استفاده از ظرفیت رشته معماری و هنر در احیای مکان‌های تاریخی مراغه (مراغه با دارابودن آثار و مکان‌های تاریخی بیشمار، جزء ۱۰ شهر تاریخی ایران است) و اقدام برای مکانیزه کردن بخشی از اراضی زیر کشت واحد دانشگاهی مراغه از دیگر اقدامات در دست اجراست.

ولیلو بیان کرد: راه‌اندازی طرح پویش دانشجویی به‌طوری‌که دانشجویان علاقه‌مند بتوانند در حوزه‌های تخصصی به مراکز کار معرفی‌شده و بر اساس شایستگی استخدام شوند نیز از دیگر برنامه‌ها و رویکردهای این واحد دانشگاهی در سال جدید است.

این مسئول در تشریح برترین‌ دستاوردها و فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در سال گذشته بیان کرد که با همه‌گیری بیماری منحوس کرونا، فعالیت‌های این دانشگاه با قوت تمام ادامه داشته است به‌طوری‌که افزایش ۱۰ درصدی در ورودی‌های جدید دانشجویی داشتیم.

وی افزود: گشایش مجموعه دام مولد چندقلوزای رومن با ۵۰ رأس در سالروز راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه انجام شد که یکی از طرح‌های ارزشمند اقتصاد دانش‌بنیان بوده و علاوه بر افزایش ظرفیت تولید، باعث اصلاح نژاد دام‌های بومی منطقه می‌شود.

برگزاری دوره‌های مهارتی و درآمدزایی در حوزه کشاورزی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه بیان کرد: اقدامات لازم برای تعیین مأموریت خاص این واحد دانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های شهرستان و امکانات موجود را انجام دادیم و حمایت‌های استان، شهرستان و سازمان مرکزی دانشگاه را در راستای مأموریت خاص کشاورزی و دام‌پروری اخذ کردیم. در حوزه گیاهان دارویی نیز موفق به تولید گونه‌هایی از این نوع گیاهان شدیم که برای توسعه استحصال عصاره‌ای آنها اقدام می‌کنیم.

این استاد دانشگاه بیان کرد: برگزاری دوره‌های مهارتی و کسب درآمدهای خوب غیرشهریه‌ای در این زمینه از اقدامات دیگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در سال گذشته بود که با استقبال خوبی مواجه شد و در سال پیش‌رو نیز از طریق حوزه‌های مجازی این دوره‌ها را برگزار می‌کنیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد: زیر کشت بردن اراضی واحد مراغه و تولید گندم اصلاح‌شده و تحویل بیش از ۵۰ تن به سیلوهای منطقه از دیگر اقدامات درآمدزای دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در سال گذشته بوده است.

ولیلو اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدای دانشجویی شهرستان به همت بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی از اقدامات مهم فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه بوده که در سال ۹۹ انجام شد. اکنون در قلب مجتمع دانشگاه یادبود و المان چهار شهید بزرگوار دانشجوی این واحد دانشگاهی مانند نگین می‌درخشد.

وی مطرح کرد: چاپ ده‌ها مقاله علمی پژوهشی و ISI ارتقای بیش از هفت نفر از استادان به استادیاری و دانشیاری- افزایش چهار رشته (دو رشته کارشناسی ارشد و دو رشته کارشناسی) در مهر سال گذشته ازجمله اقدامات مهم حوزه علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی به شمار می‌آید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *